Google wstrzymuje publikację opinii i innych treści na wizytówkach

Google właśnie poinformował, że z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem, wstrzymuje tymczasowo publikację nowych opinii oraz innych treści na wizytówkach lokalnych firm. Sprawdź, jakie dodatkowe ograniczenia wprowadził Google.

Bardzo dużo osób pracuje obecnie z domu. Nie inaczej jest w przypadku Google. Skutkuje to m.in. wydłużonym czasem odpowiedzi ze strony pracowników pomocy Google oraz innymi niedogodnościami. 

W piątek 20 marca 2020, Google opublikował informację, o ograniczeniu niektórych funkcjonalności na wizytówkach Google. Z komunikatu dowiadujemy się, że Google w obecnej sytuacji nadaje szczególny priorytet miejscom (czyli wizytówką Google reprezentującym takie miejsce) służącym ochronie zdrowia i życia ludzi. W związku z tym tymczasowo nie będzie można publikować na wizytówkach:

Obecnie dodane opinie, pytania lub odpowiedzi na nie będą zapewne opublikowane, gdy świat wróci do normalnego trybu działania. 

Wprowadzanie i akceptacja zmian na wizytówkach mogą się przedłużyć

Dodatkowo, wizytówki niereprezentujące priorytetowych obecnie miejsc (takich jak szpitale, apteki, przychodnie itp.) muszą się liczyć z wydłużonym czasem weryfikacji wprowadzonych zmian. Dotyczą one:

Wpisy na wizytówkach mają działać bez nowych ograniczeń.

Zdjęcie: https://unsplash.com/@ystallonne

 
Exit mobile version