Konto Google – Jak założyć – Poradnik

Nowe konto Google posłuży Ci do zarządzania usługami Google (w tym wizytówką Google Moja Firma). Założenie nowej tożsamości w Google jest też pierwszym krokiem na drodze jakichkolwiek działań w pozycjonowaniu lokalnym. Stworzenie nowego konta Google zajmie około 3-5 minut. Twoje konto Google będzie posiadać pocztę Gmail. Zaczynamy.

Jak założyć konto Google – dwa sposoby. Poradnik

Opcja nr 1

Jeśli chcesz stworzyć konto Google z nowym adresem e-mail z końcówką @gmail.com przejdź do rozdziału Zakładanie konta Google i rejestracja nowego adresu Gmail

Opcja nr 2

Jeśli natomiast chcesz używać do nowego konta Google Twojego obecnego adresu poczty elektronicznej, np. jan.nowak@nazwafirmy.pl, przejdź do poradnika poniżej.

 

Zakładanie konta Google z użyciem Twojego obecnego adresu e-mail – opcja nr 2

 

  1. Wejdź na stronę www.google.pl
  2. W prawym górnym rogu kliknij na przycisk Zaloguj.
  3.  

  4. Następnie kliknij na napis Utwórz konto znajdujący się poniżej panelu do logowania.
  5.  

  6. Kliknij na Wolę używać mojego obecnego adresu e-mail.
  7.  

  8. Wypełnij wszystkie pola po prawej stronie. Warto wpisać numer telefonu – przydaje się przy odzyskiwaniu hasła. Zwłaszcza po kilku latach. Na koniec kliknij Następny krok.
  9.  

  10. Przeczytaj warunki korzystania z usługi i przewiń belkę na sam dół. Zatwierdź klikając na ZGADZAM SIĘ.
  11.  

  12. Otrzymasz informację o wysłaniu wiadomości weryfikacyjnej na Twoją skrzynkę pocztową. Wejdź na pocztę.
  13.  

  14. Odbierz wiadomość od Google. Kliknij na link weryfikacyjnyznajdujący się w treści e-maila.
  15.  

  16. Następnie kliknij Kontynuuj.
  17.  

  18. Jeśli życzysz sobie założyć profil Google+, kliknij na kwadraciki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie na ikonę G+.

 

Przejdź do rozdziału Zakładanie konta Google+. Poradnik aby dokończyć rejestrację profilu Google+

 

Zakładanie konta Google i rejestracja nowego adresu Gmail

 

  1. Wejdź na stronę www.google.pl
  2. W prawym górnym rogu kliknij na przycisk Zaloguj.
  3.  

  4. Następnie kliknij na napis Utwórz konto znajdujący się poniżej panelu do logowania.
  5.  

  6. Wypełnij wszystkie pola po prawej stronie ekranu. Zalecam rónież wpisać numer telefonu. Ta opcja przyda się przy odzyskiwaniu hasła po latach. Na koniec wybierz Następny krok.
  7.  

  8. Zapoznaj się z warunkami korzystania z usługi. Następnie przewiń belkę na sam dół i zatwierdź klikając na ZGADZAM SIĘ.
  9.  

  10. Gotowe! Konto założone. Kliknij na Zaczynamy.
  11.  

  12. Jeśli chcesz przy okazji założyć profil Google+, kliknij na Twój adres e-mail w prawym górnym rogu, a następnie na Dołącz do Google+ poniżej.
  13. Przejdź do poradnika poniżej, aby dokończyć rejestrację profilu Google+

     

    Zakładanie konta Google+. Poradnik

    1. W nowym oknie masz możliwość ustawienia nazwy pod jaką będziesz funkcjonował w serwisie Google+. Jeśli chcesz pozostać bardziej anonimowy, w pole Imię i Nazwisko wpisz np. „Jan N.” zamiast „Jan Nowak”. Aby przejść dalej, kliknij na Uaktualnij.
    2.  

    3. W kolejnym kroku masz możliwość dodania innych użytkowników serwisu Google+ do grupy Twoich znajomych. Możesz to także zrobić później. Kliknij na przycisk Dalej.
    4.  

    5. Podobnie z markami. Możesz je dodać później. Klikamy na przycisk Dalej.
    6.  

    7. Ostatni etap konfiguracji Twojego profilu Google+ to personalizacja. Tutaj możesz (ale nie musisz) podać więcej informacji o sobie (praca, miejsce zamieszkania, zdjęcie). Na koniec kliknij na przycisk Zakończ.
    8.  

    9. Gotowe! Od teraz możesz korzystać ze wszystkich usług Google. Przejdź do nich klikając na kwadraciki w prawym górnym rogu ekranu.

     

    Podsumowanie

    Zaraz po założeniu konta Google oraz profilu Google+, zapamiętaj login oraz hasło. Jeśli podejrzewasz, że za rok może być ciężko z przypomnieniem sobie jednego i drugiego, zapisz je na kartce do której nikt nie będzie miał dostępu (sejf?). Możesz również skorzystać z programów komputerowych do zapamiętywania haseł. Np. Dashlane czy LastPass

     

    Dziękuję Ci za skorzystanie z mojego poradnika. Podziel się nim ze znajomymi – kliknij na jedną z ikon obok Podziel się poniżej. Dzięki!

     
Exit mobile version