Nowe zdjęcia w Google Street View w Polsce

Nowe zdjęcia widoczne w Google Street View w Polsce

I się doczekaliśmy. Od kilkunastu dni w usłudze Google Street View (widok ulicy) dostępne są nowe zdjęcia wykonane na polskich ulicach w 2017 oraz 2018 roku. Poniżej wskazówki, jak sprawdzić nowe zdjęcia, nawet jeśli Google wyświetla jeszcze te sprzed kilku lat.

 

Aktualizacja Google Street View 2018

W maju 2017 roku napisałem artykułu pt. Kiedy Google zaktualizuje zdjęcia Street View na wizytówce Twojej firmy? Harmonogram. Kilka osób w komentarzach pod nim informowało, że zdjęcia ulic z ich okolicy wykonane przez Google pochodzą z 2012/2013 roku lub… w ogóle ich nie ma! Wraz z nową aktualizacją pojawiły się fotografie z 2017, a nawet 2018 roku.

To powinno (chociaż domyślam się, że pewnie nie w stu procentach) rozwiązać problem, który często podnoszą właściciele firm w Polsce. Zdjęcie panoramiczne (ze Street View) jest automatycznie podłączane pod wizytówkę firmy w Mapach Google. Widok wskazuje na adres znajdujący się na wizytówce firmowej Google. Przykład:

Wizytówka Google miniatura Street View

Problemem jest często nieaktualny widok ulicy. Taki, który przedstawia np. pusty teren, zarośla lub zniszczony budynek. Firma posiada nową, atrakcyjną siedzibę, jednak na Street View potencjalny klient widzi coś zupełnie innego. Nowe zdjęcia ulic z ubiegłego oraz bieżącego roku powinny ten problem mocno zminimalizować. Jak zawsze jednak, jeśli idzie o usługi Google, a w szczególności wizytówki, zmiany potrzebują czasu. Mówiąc wprost – miniaturki mogą nie od razu przedstawiać nowe zdjęcia ulicy na wizytówkach biznesów w Mapach Google.

 

Jak sprawdzić, czy Google wstawił nowe zdjęcia ulic w Mapach?

Sprawdzając kilka ulic w Google Street View zauważyłem, że system czasami wyświetla stare zdjęcia, a po wykonaniu kolejnego kroku ładuje już te z ostatniej aktualizacji. Poniżej przykład Wzgórza Zamkowego w Sieradzu w widoku ulicy Google. Taki obraz widzi użytkownik na samym początku:

Po wykonaniu kroku w tył, ładuje się zdjęcie z 2017 roku (zamiast z 2013). Aby sprawdzić, czy w Street View są dostępne nowsze zdjęcia, wykorzystaj do tego funkcję “podróż w czasie”. Kliknij w lewym górnym rogu na ikonę zegara (strzałka nr 1), następnie z osi czasu wybierz najbardziej aktualny rok i miesiąc (strzałka nr 2) i kliknij miniaturę zdjęcia (strzałka nr 3).

Google Street View podróż w czasie

Tym sposobem dotarłem do najbardziej aktualnego zdjęcia z września 2017 roku:

Co ciekawe, w przypadku lokalizacji opisanej powyżej Google wykonał zdjęcia aż trzykrotnie w 2017 roku – w maju, czerwcu i wrześniu. Czyżby Google chciał nadrobić liczbę aktualizacji z poprzednich lat? 🙂

A jak wygląda aktualizacja Twojej okolicy w Google Maps? Napisz w komentarzu poniżej.

Książka - Wizytówka Google - autor Seweryn Pietrucha

Jest już dostępna moja książka Wizytówka Google. Kompletny poradnik, jak utworzyć, skonfigurować i wypozycjonować lokalizację Google Moja Firma. Na 460 stronach pokazuję w czytelny i przystępny sposób, jak zarządzać lokalizacjami Google i pozyskiwać dzięki nim klientów.

Obowiązkowa pozycja dla właścicieli firm oraz marketerów internetowych.


Photo by Dorigo Wu on Unsplash

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Podsumowanie 2018 roku w Mapach Google i Bloga Pierwszy na Mapie

Podsumowanie 2018 roku w Mapach Google i Bloga Pierwszy na Mapie

Nieparzyste są podobno bardziej owocne. Jednak patrząc na liczbę nowości i zmian w Mapach oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *