Tymczasowo zamknięte i wpisy COVID-19 – nowe funkcje na wizytówkach Google

Google wprowadził kolejne funkcje na wizytówkach mające za zadanie pomóc lokalnym firmom lepiej komunikować się z klientami w związku z koronawirusem. Więcej szczegółów poniżej.

Oznaczanie firmy, jako tymczasowo zamkniętą

Firmy, które musiały wstrzymać swoją działalność w związku z koronawirusem mogą oznaczyć wizytówki poprzez nową funkcję – tymczasowo zamknięte.

Aby oznaczyć firmę w ten sposób wykonaj poniższe kroki:

  1. Przejdź do zakładki Informacje w panelu Google Moja Firma, a następnie kliknij na Oznacz jako tymczasowo zamkniętą.

2. Następnie potwierdź operację klikając na OZNACZ FIRMĘ JAKO ZAMKNIĘTĄ.

Na powyższym ekranie czytamy, że widoczność wizytówki będzie ograniczona. Z powodu pytań (specjalistów od marketingu internetowego w USA) o to, czy oznaczenie firmy jako tymczasowo zamkniętej wpłynie negatywnie (lub w jakikolwiek sposób) na pozycję wizytówki, Google postanowił uaktualnić sekcję pomocy. Czytamy w niej, że „Oznaczenie firmy jako tymczasowo zamkniętej nie wpłynie na jej pozycję w rankingu wyszukiwania – nadal będzie traktowana jak otwarte firmy”.

Zmiany związane z COVID-19 – nowy rodzaj wpisów na wizytówkach Google

Kolejną nowością wprowadzoną przez Google jest typ wpisu dotyczący zmian w firmie w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Służy on do informowania klientów o np. specjalnych procedurach bezpieczeństwa na terenie firmy, sprzedaży tylko wysyłkowej, czy skróconych godzinach otwarcia.
Aby utworzyć wpis dotyczący zmian w funkcjonowaniu firmy z uwagi na koronawirusa, należy standardowo przejść do zakładki Wpisy i wybrać pierwszy od góry (z lewej strony) Zmiany związane z COVID-19.

Następnie wpisz treść, dodaj przycisk (np. przekierowanie na stronę www lub numer telefonu) i kliknij na Opublikuj.

Według Google wpisy typu COVID-19 mają wyświetlać się na samej górze profilu podczas wyszukiwania lokalnego. Na komputerze jeszcze tego nie widzę. W wersji mobilnej (wyszukiwarka) wyświetlają się zaraz pod głównymi danymi teleadresowymi:

Zdjęcie Muhammad Zaqy Al Fattah

 
Exit mobile version