Kiedy Google zaktualizuje zdjęcia Street View na wizytówce Twojej firmy? Harmonogram

Aktualizacja widoku Street View w Polsce

Powyższe pytanie często pada w rozmowach na temat zdjęć na wizytówkach firm w Mapach Google. Jest ku temu dobry powód – widok Street View podłączony pod ulicę, na której znajduje się firma, niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia… delikatnie mówiąc. Budynek przed remontem, puste pole lub poprzedni najemca lokalu to te najbardziej popularne scenariusze.

Kiedy w takim razie Google przyjedzie do Ciebie swoim uzbrojonym w aparaty na dachu samochodem i zaktualizuje zdjęcia ulic w Street View? Odpowiedź poniżej.

 

Aktualizacja Google Street View w Polsce – daty i obszar działań

Google właśnie teraz (maj 2017) rozpoczął fotografowanie polskich ulic i dróg. Co istotne, nie każda aktualizacja zdjęć oznacza, że samochód Google przejedzie po wszystkich dotychczas obfotografowanych miastach i mniejszych miejscowościach. Z reguły są to wybrane większe aglomeracje i ich okolice. Dodatkowo, z moich obserwacji wynika, że wraz z ponownymi przejazdami Google-wozu, pojazd zahacza o nowe obszary, które do tej pory nie posiadały żadnych zdjęć.

Poniżej harmonogram i obszar aktualizacji Street View w Polsce w 2017 roku. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Google, o tutaj: https://www.google.com/intl/pl/streetview/understand/

Kliknij, aby powiększyć.

Jak wynika z powyższego planu, samochody Google będziesz mógł spotkać na polskich ulicach od maja do października tego roku. Podane na liście miasta to z reguły nie jedyne lokalizacje, gdzie będą robione zdjęcia. Wszak na oficjalnej stronie czytamy:

“[…] Pamiętaj też, że gdy podajemy konkretne miasto, fotografowany przez nas obszar może obejmować również mniejsze miejscowości w okolicy. […]”

 

Jak sprawdzić daty poprzednich aktualizacji w Twojej okolicy?

W Mapach Google istnieje opcja sprawdzenia nie tylko dat, ale i również poprzednich edycji widoku Street View. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź na interesujący Cię widok Street View w Mapach Google.
 2. W lewym górnym rogu ekranu kliknij na ikonę zegara ze strzałkami (strzałka nr 1), wybierz na linii czasu rok (strzałka nr 2) i na koniec kliknij w miniaturę Street View (strzałka nr 3).
 3. Voila i gotowe!
"Podróż w czasie" Google Street View
Funkcja “podróż w czasie” – widok ulicy Google

 

Własny Street View po firmie

Ciekawą opcją jest również wirtualny spacer Google Street View wykonany po własnej firmie, jak i przed nią. Poniżej przykład wycieczki 360 podłączonej pod wizytówkę firmy w Mapach Google:

Więcej informacji na temat wirtualnego spaceru Google znajdziesz tutaj: http://3dtrip.pl/wirtualny-spacer-street-view-trusted-dlaczego-warto/

 

Podsumowanie

Google cyklicznie aktualizuje zdjęcia polskich ulic oraz mniejszych miejscowości. W dużych miastach aktualizacje mogą być dość częste – np. co rok, poza nimi – raz na kilka lat. Planowane daty przejazdów oraz rejony możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Google w linku powyżej.

Co sądzisz o widoku Street View od Google? Napisz proszę w komentarzu poniżej.

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Kto założył wizytówkę Google - poradnik

Kto założył wizytówkę Google Twojej firmy i dlaczego nie masz do niej dostępu?

Jeśli widzisz w Google wizytówkę swojego biznesu i zastanawiasz się jak ona się tam znalazła …

2 komentarze

 1. Dlaczego u mnie w google maps były zdjęcia ukośne , a ostatnimi czasy już nie ma tej funkcji ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  pozdrawiam.

  • @Marcin
   Proszę doprecyzować o jakiego rodzaju fotografie chodzi. Czy sprawa dotyczy zdjęć na wizytówce Google, w panelu Google Moja Firma, czy w samych Mapach Google (komputer, czy aplikacja mobilna)? Proszę podesłać najlepiej zrzut ekranowy z zaznaczonym miejscem, którego dotyczą zdjęcia ukośne.

   Seweryn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *