Kiedy Google zaktualizuje zdjęcia Street View na wizytówce Twojej firmy? Harmonogram

Aktualizacja widoku Street View w Polsce

Powyższe pytanie często pada w rozmowach na temat zdjęć na wizytówkach firm w Mapach Google. Jest ku temu dobry powód – widok Street View podłączony pod ulicę, na której znajduje się firma, niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia… delikatnie mówiąc. Budynek przed remontem, puste pole lub poprzedni najemca lokalu to te najbardziej popularne scenariusze.

Kiedy w takim razie Google przyjedzie do Ciebie swoim uzbrojonym w aparaty na dachu samochodem i zaktualizuje zdjęcia ulic w Street View? Odpowiedź poniżej.

 

Aktualizacja Google Street View w Polsce – daty i obszar działań

Google właśnie teraz (maj 2017) rozpoczął fotografowanie polskich ulic i dróg. Co istotne, nie każda aktualizacja zdjęć oznacza, że samochód Google przejedzie po wszystkich dotychczas obfotografowanych miastach i mniejszych miejscowościach. Z reguły są to wybrane większe aglomeracje i ich okolice. Dodatkowo, z moich obserwacji wynika, że wraz z ponownymi przejazdami Google-wozu, pojazd zahacza o nowe obszary, które do tej pory nie posiadały żadnych zdjęć.

Poniżej harmonogram i obszar aktualizacji Street View w Polsce w 2017 roku. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Google, o tutaj: https://www.google.com/intl/pl/streetview/understand/

Kliknij, aby powiększyć.

Jak wynika z powyższego planu, samochody Google będziesz mógł spotkać na polskich ulicach od maja do października tego roku. Podane na liście miasta to z reguły nie jedyne lokalizacje, gdzie będą robione zdjęcia. Wszak na oficjalnej stronie czytamy:

“[…] Pamiętaj też, że gdy podajemy konkretne miasto, fotografowany przez nas obszar może obejmować również mniejsze miejscowości w okolicy. […]”

 

Jak sprawdzić daty poprzednich aktualizacji w Twojej okolicy?

W Mapach Google istnieje opcja sprawdzenia nie tylko dat, ale i również poprzednich edycji widoku Street View. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź na interesujący Cię widok Street View w Mapach Google.
 2. W lewym górnym rogu ekranu kliknij na ikonę zegara ze strzałkami (strzałka nr 1), wybierz na linii czasu rok (strzałka nr 2) i na koniec kliknij w miniaturę Street View (strzałka nr 3).
 3. Voila i gotowe!
"Podróż w czasie" Google Street View
Funkcja “podróż w czasie” – widok ulicy Google

 

Własny Street View po firmie

Ciekawą opcją jest również wirtualny spacer Google Street View wykonany po własnej firmie, jak i przed nią. Poniżej przykład wycieczki 360 podłączonej pod wizytówkę firmy w Mapach Google:

Więcej informacji na temat wirtualnego spaceru Google znajdziesz tutaj: http://3dtrip.pl/wirtualny-spacer-street-view-trusted-dlaczego-warto/

 

Podsumowanie

Google cyklicznie aktualizuje zdjęcia polskich ulic oraz mniejszych miejscowości. W dużych miastach aktualizacje mogą być dość częste – np. co rok, poza nimi – raz na kilka lat. Planowane daty przejazdów oraz rejony możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Google w linku powyżej.

Co sądzisz o widoku Street View od Google? Napisz proszę w komentarzu poniżej.

 

 

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Podsumowanie 2018 roku w Mapach Google i Bloga Pierwszy na Mapie

Podsumowanie 2018 roku w Mapach Google i Bloga Pierwszy na Mapie

Nieparzyste są podobno bardziej owocne. Jednak patrząc na liczbę nowości i zmian w Mapach oraz …

14 komentarzy

 1. Dlaczego u mnie w google maps były zdjęcia ukośne , a ostatnimi czasy już nie ma tej funkcji ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  pozdrawiam.

  • @Marcin
   Proszę doprecyzować o jakiego rodzaju fotografie chodzi. Czy sprawa dotyczy zdjęć na wizytówce Google, w panelu Google Moja Firma, czy w samych Mapach Google (komputer, czy aplikacja mobilna)? Proszę podesłać najlepiej zrzut ekranowy z zaznaczonym miejscem, którego dotyczą zdjęcia ukośne.

   Seweryn

 2. Witam. Aktualizacja miasta Bytom nie miała miejsca w 2017 ? Siedziba Firmy Aikon Distribution nadal jest z 2013…

  • @Aikon
   Google z reguły publikuje zdjęcia kilka miesięcy po tym, jak przejechał samochodem i wykonał zdjęcia w danym miejscu. Ponadto nie zawsze wszystkie ulice są sfotografowane w ramach aktualizacji miasta.

   S.

 3. Witam, mam wrażenie ze Warszawa w ogóle nie została zaktualizowana. Wszystkie zdjęcia z mojej okolicy na Mokotowie nadal z na ogół z maja-czerwca 2014, jak patrzę po Śródmieściu – też

  • @Godzilla
   Zgadza się, Google nie aktualizuje widoków miast za często. W Śródmieściu opublikowali w sierpniu 2017 zdjęcia z poziomu chodników https://goo.gl/maps/WMVUfuKaWo12

   S.

   • Witam, Panie Sewerynie! Temat okazuje się wiecznie żywy – przez opieszałość Google 🙂 Melduję, że i w Gdańsku wciąż czekamy na aktualizację. W mojej okolicy było sporo zmian i jestem bardzo ciekawa na jakim etapie GSV udokumentowało sytuację 🙂 W jednym z wywiadów pracownik Google zakładał, że aktualizacja zdjęć zrobionych w 2017 roku będzie gotowa w pierwszej połowie 2018. Nie licząc kilku ujęć ze starego miasta (zrobionych zresztą przez pieszego fotografa), po aktualizacji ani widu ani słychu – najnowsze dostępne zdjęcia Gdańska pochodzą głównie z 2014 roku. Ciekawe z czego wynika aż tak duże opóźnienie… wiem, że to ogrom pracy, ale skoro z wielu miast są zgłoszenia, to pewnie wynika z nieprzewidzianych komplikacji? Czy da się to jakoś sprawdzić? Na forum Google nie znalazłam żadnych konkretnych odpowiedzi.

    • @Gdańszczanka
     Cześć 🙂 Z moich obserwacji wynika, że Google skupia się na sfotografowaniu w pierwszej kolejności głównych miast i obszarów, które nie posiadają jeszcze żadnych zdjęć ulicy. Planowane aktualizacje są podane na stronie https://www.google.com/intl/pl/streetview/understand/ i prawdopodobnie to jedyne źródło z którego można zaczerpnąć wiarygodną informację w tym temacie.

     S.

     • Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂 Doczekałam się aktualizacji – dziś zauważyłam, że są nowe zdjęcia ulic Gdańska. Ale fajnie! Warto było czekać 🙂

     • @Gdańszczanka
      Świetnie! Można teraz wykorzystać funkcję “podróż w czasie” opisaną powyżej, by zobaczyć zmiany na ulicach Gdańska 🙂

      S.

     • Oj, tak – to prawdziwa podróż w czasie, bo zdjęcia z mojej ulicy są z lat 2011 (czerwiec, wrzesień i październik), 2014 (maj) i z września 2017 roku. Zmiany są kolosalne, bo w tym czasie wiele budynków zostało odmalowanych, wspólnoty zadbały też o parkingi i zieleńce, przebudowano też drogę, bo nieopodal w miejscu dawnego stawu (niestety) powstała kolejna galeria handlowa. Ale ogólnie dzielnica bardzo zyskała -dzięki zdjęciom Google dopiero widać jak dobrze został wykorzystany ten czas 🙂 To dlatego tak bardzo nie mogłam się doczekać aktualizacji. Dodatkowo w mojej okolicy pojawiły się też zdjęcia z 2018 roku i, co ciekawe, czasem niespodziewanie aktualny widok przełącza się na całkiem stare zdjęcia z 2011 roku. I wtedy jest szok 🙂 Taka ciekawostka, pewnie w przypadku innych miast również są takie niespodzianki. Nie wiem tylko czy to kwestia niedopracowania? Mam świadomość, że poskładanie tego w całość to ogrom pracy, a te przeskoki w czasie nie są znów aż tak bardzo częste.

      Pozdrawiam serdecznie 🙂

     • @Gdańszczanka
      Świetnie! Proszę podesłać link – chętnie zobaczę metamorfozę 🙂

      Automatyczne przełączanie się na stary widok występuję również w innych miastach. To globalny błąd.

      Pozdrawiam
      S.

 4. A ja mam pytanie, pracuję w miejscowości pod Warszawą, Płochocin, kiedy tu będzie aktualizacja? I dlaczego jest różnica na google maps – gdzie zdjęcia są w miarę aktualne, a na street view, są z 2013 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *