Jak zadzwonić do Google? Kontakt z pomocą Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma - Kontakt

Właściciel wizytówki Google posiada możliwość prezentowania danych kontaktowych swojej firmy czy chociażby zdjęć usług i produktów. Jednak jak z każdą usługą internetową, także i w przypadku ekosystemu Map Google i powiązanych z nim wizytówek, od czasu do do czasu pojawiają się problemy. Niektóre błahe. Inne grubego kalibru. Z większością można poradzić sobie samemu. Są jednak i takie, które wymagają pomocy z zewnątrz. A konkretniej pomocy Google. Ten wpis ma za zadanie ułatwić Ci kontakt z pomocą Google Moja Firma. Podaję też wskazówki, którą formę kontaktu wybrać w zależności od rodzaju problemu. Zaczynamy!

 

Sposoby kontaktu z pomocą Google Moja Firma

Masz 3 możliwości skontaktowania się konsultantem pomocy odpowiedzialnym za wizytówki Google. Są to:

 • rozmowa telefoniczna,
 • czat,
 • poczta e-mail.

 

W zależności od rodzaju problemu wybieram jedną z powyższych form kontaktu. Na moją decyzję ma równiez wpływ aktualna godzina. Co to znaczy? W skrócie – czy kontaktuję się w godzinach pracy konsultantów Google. Pracują od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 18.00.

Jeśli uznam, że lepiej jest omówić dane zagadnienie telefonicznie, a jest aktualnie np. sobota, to po prostu poczekam. Do poniedziałku. Nawet jeśli zgłosiłbym swój problem poprzez e-mail w sobotę, to i tak do poniedziałku nic się wydarzy. Absolutnie nic. Moja sprawa będzie czekać na rozpatrzenie przez żywego człowieka. Nie wcześniej niż w poniedziałek.

 

Kontakt telefoniczny z Google

Wybierz tę formę kontaktu, gdy chcesz zapytać np. o sposób działania wizytówki. Dla przykładu, Twoje pytanie może brzmieć: “dlaczego niektóre firmy posiadają gwiazdki na swojej wizytówce Google?”

Pracownik Google udzieli Ci pełniejszej odpowiedzi telefonicznie. W przeciwieństwie do czatu lub maila. Będzie mu poza tym łatwiej przekazać Ci te informacje. Dodatkowym plusem rozmowy na żywo jest możliwość dopytania o zagadnienia, które poruszył nasz rozmówca. Jak to w dialogu. Nasuwają Ci się pytania na bazie odebranych danych.

Może się zdarzyć, że pracownik Google wspomni podczas rozmowy o stronach pomocy, które zawierają dodatkowe informacje. Poproś o to, aby przesłał Ci do nich linki. W e-mailu.

W celu skontaktowania się z pracownikiem Google w sprawie Twojej wizytówki Google wykonaj poniższe kroki.

Uwaga! Jeśli poniższe kroki nie pokrywają się z tym, co widzisz na swoim ekranie, użyj bezpośredniego linku do formularza kontaktowego: https://support.google.com/business/contact/business_other_problem?hl=pl (opcje kontaktu znajdują się na samym dole podanej strony).

  1. Zaloguj się Twojej wizytówki Google – tutaj opis, jak to zrobić.
  2. W lewym górnym rogu, kliknij na 3 poziome kreski symbolizujące menu.

Wizytówka Google Moja Firma - Menu

  1. Następnie wybierz Pomoc z menu po lewej stronie.

Wizytówka Google Moja Firma - Pomoc

  1. Kliknij na temat Popraw niewłaściwe informacje o firmie w Google.

Popraw niewłaściwe informacje o firmie w Google

  1. Teraz przejdź do linka skontaktuj się z obsługą:

Kontakt z obsługą Google Moja Firma

  1. Na samym dole okna wybierz Wyślij prośbę o rozmowę telefoniczną.

Prośba o telefon do Google Moja Firma

Wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz krótki opis sprawy. Następniei kliknij Wyślij. Jeśli nie chcesz dołączać zrzut ekranowego, odznacz pole “Automatycznie dołącz zrzut ekranu bieżącej strony”. Google oddzwania bardzo sprawnie. Czasami w kilka sekund. Bądź przygotowany.

Formularz kontaktu telefonicznego - Google Moja Firma

 

Uwaga!

Numer, który się wyświetli w Twoim telefonie będzie zaczynał się najprawdopodobniej od +1. Jest to naturalnie kierunkowy do Stanów Zjednoczonych. Natomiast połączenie to tylko przekierowanie numeru. Żadna opłata nie będzie od Ciebie pobrana. Możesz śmiało odebrać połączenie.

 

Czat z pracownikiem Google

Ten sposób interakcji z pomocą Google Moja Firma lubię najbardziej. Z dwóch powodów. Po pierwsze możesz wkleić link do wizytówki, miejsca na Mapie lub zrzutu ekranowego. W ten sposób bardzo wyraźnie komunikujesz drugiej osobie, o co Ci chodzi. Secundo, tak jak w rozmowie telefonicznej, prowadzisz dialog. Wymiana informacji odbywa się na bieżąco. Pracownik Google może chcieć doprecyzować niektóre dane. Z Twoją pomocą cała operacja trwa chwilę. Może dwie. Idzie naprawdę sprawnie.

Aby poczatować z pomocą Google, wykonaj kroki od 1 do 4 z sekcji Kontakt telefoniczny z Google powyżej.

Następnie z okna po prawej strony kliknij w Czat na żywo.

Czat na żywo - Google Moja Firma

Wpisz czego dotyczy Twoja sprawa i wybierz Rozpocznij czat.

Rozpocznij czat - Wizytówka Google Moja Firmaat-google-moja-firma

 

Wiadomość e-mail

Ostatnią z możliwych dróg komunikacji z Google jest powszechny e-mail. Korzystaj z niego, gdy chcesz zgłosić jakiś problem z Twoją wizytówką poza godzinami pracy działu pomocy Google. Dla przypomnienia, konsultanci pomagają od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 18.00.

Wykorzystaj e-mail również wtedy, gdy po prostu nie masz czasu na rozmowę na żywo z konsultantem. Wymiana zdań na czacie, czy rozmowa telefoniczna angażuje Twoją uwagę w konkretnym momencie. I to w 100 procentach. Poczta elektroniczna sprawdzi się wtedy, gdy nie chcesz lub nie możesz poświęcić się rozmowie.

Aby wysłać wiadomość e-mail do działu pomocy Google Moja Firma, wykonaj kroki od 1 do 4 z sekcji Kontakt telefoniczny z Google powyżej.

Następnie z okna po prawej strony kliknij w Wyślij e-maila

Wyślij e-mail - Wizytówka Google Moja Firma

Wypełnij formularz i na zakończenie kliknij w Wyślij.

Formularz e-mail - Wizytówka Google Moja Firma

 

I gotowe! A jak Ty kontaktujesz się z Google? Napisz w komentarzu poniżej!

Książka - Wizytówka Google - autor Seweryn Pietrucha

Jest już dostępna moja książka Wizytówka Google. Kompletny poradnik, jak utworzyć, skonfigurować i wypozycjonować lokalizację Google Moja Firma. Na 460 stronach pokazuję w czytelny i przystępny sposób, jak zarządzać lokalizacjami Google i pozyskiwać dzięki nim klientów.

Obowiązkowa pozycja dla właścicieli firm oraz marketerów internetowych.


Grafika

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

54 komentarze

 1. Panie Sewerynie bardzo fajny blog! Będę musiał poczekać do poniedziałku, dziś opcja rzeczywiście niedostępna.

 2. Bardzo przydatny artykuł. Cała reszta również.
  Zabrakło tylko informacji, w jakim języku należy się kontaktować z google (mail i chat).
  Może być język polski czy lepiej po angielsku?

  • Dziękuje za komentarz.

   Pomoc Google Moja Firma dostępna jest w języku polskim. Natomiast przy zgłaszaniu spraw w samych Mapach Google (przycisk “Prześlij opinię” na dole strony Map Google”) warto opisywać zgłoszenia w języku angielskim, ponieważ te trafiają najczęściej do obsługi spoza Polski.

   Seweryn

 3. Twój blog jest dla mnie bardzo bardzo pomocny, nawet nie zdajesz sobie sprawy 🙂 Dziękuję!

 4. Chyba jestem nieogarnięty, bo za Chiny nie mogę znaleźć możliwości telefonu do google (jakiś czas temu była, dzwonili do mnie).
  Nie widzę jej w sekcji, o której piszesz. Jakaś sugestia?

 5. Czy ten poradnik jest aktualny? W moim przypadku nie ma takiej opcji widocznej :/

 6. Dzień dobry mam problem meil który nie odczytuje nie wysyła meili (ukryte informacje kontaktowe przez administratora).

 7. Witam, próbuję wysłać formularz do kontaktu telefonicznego, wszystko po kolei wypełniam, połączenie mam w porządku z internetem a dostaję komunikat: “Wystąpiły problemy z wysłaniem formularza. Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.”
  Pozdrawiam.

 8. Chce przejąć wizytówkę mojej restauracji czekam na kod z firmy Google ile czasu to może trwać?

 9. Witam, od kilku dni próbuję usunąć wizytówkę swojej firmy z google – nie ja ją tam umieściłem, a nie lubię czegoś, czego nie zamawiałem, starczy mi firmowa strona, poza tym adres firmy jest tylko do celów rejestracyjnych – nie ma tam biura – taki rodzaj działalności – i jak ktoś tam przychodzi, to całuje klamkę. Jak trudno w ogóle usunąć taką wizytówkę – wysyłać można tylko info, że lokalizacja to miejsce prywatne – wysłałem już kilka takich informacji i zero odzewu. Z góry założyli, że każdy chce ich wizytówkę. Dzisiaj odnalazłem Pana informację o możliwości napisania do nich wiadomości – za co bardzo dziękuję – może to pomoże.

   • Królu Złoty, dziękuję za ten artykuł. Podziałało w jeden dzień. Nie wiedzieć czemu google tak ukrywa możliwość bezpośredniego kontaktu z żywym przedstawicielem (tzn. domyślam się, że chcą mieć mniej roboty) i odsyłają przy problemach do forum i porad – a czasami to nie wystarcza. W moim przypadku ładnie odpisali po polsku, zapytali, o jaką wizytówkę chodzi, wyjaśniłem, dlaczego jej nie chcę (przede wszystkim nie ja ją zakładałem i to jest już powód, by ją usunąć) i po kilku godzinach zniknęła. Pozdrawiam!

 10. Potrzebuje pomocy ktoś włamał mi się na konto google zmienił hasło email i numer co mam robić?

 11. Witam ,rok czasu proszę o zmianę trasy dojazdu do firmy, ze względu na przebudowę drogi ,ludzie błądzą a ja nie mogę nic z tym zrobić .Błagam o pomoc !!!!

 12. Wnoszę o usunięcie moich danych osobowych z wyszukiwarki w myśl ustawy RODO nieistniejącej firmy jak to zrobić

 13. Dzięki, ale to jest już nieaktualne, niestety nie mogę w ten sposób już znaleźć kontaktu do google 🙁

  • @Przemek
   Dzięki za zwrócenie uwagi. W treści artykułu (pod “Uwaga”) zamieściłem bezpośredni link do formularza kontaktowego. Działa. Umożliwia nawiązanie kontaktu z pomocą Google Moja Firma.

   S.

 14. Witam,
  a ja mam taki problem… Mam małą firmę i chciałabym by klienci mogli logować się do mojego sklepu za pomocą konta google. Żeby nie musieli zakładać nowego loginu i hasła tylko logowali się łatwiej, jeśli posiadają konto w google.
  Jak mam się skontaktować z google w tej sprawie?

 15. Ktoś w wyszukiwarce Google w wizytówce firmy, w ramach sugestii użytkownika, podał numer mojego ojca. Wydawało nam się, że go usunęliśmy (nasza wyszukiwarka go nie wyświetla) ale cały czas dzwonią do nas ludzie, którzy na bieżąco wynajdują ten numer na tej stronie. Pomoc Google w usuwaniu danych zapętla się i odsyła nas do kontaktu z webmasterem strony ale nie ma się z nim jak skontaktować bo to Google, które nie podaje żadnych namiarów. Orientuje się Pan co zrobić w takiej sytuacji?

  • @Teodor
   Jeśli numer telefonu znajduje się na wizytówce Google, a chcą go Panowie zmienić, należy to zrobić przez panel Google Moja Firma. Jeśli natomiast numer telefonu widnieje na stronie internetowej firmy to należy go zmienić we własnym zakresie. Google nie ma z tym nic wspólnego.

   S.

 16. witam lokal padl ofiara ludzi obrazajacych i szerzacych nie prawdziwe info, nigdy u nas nie byli

 17. Propertis Renata Kisiel

  Dzień dobry, dokonywałam zmian godzin obsługi klientów w sobotę i zamieszczałam dwa zdjęcia. Bardzo jestem zdziwiona że przy moim koncie istnieje informacja że Firma jest Zamknięta na stałe. Nie wiem skąd to się wzięło ale proszę o szybką weryfikację żeby potencjalni klienci mogli mnie znaleźć. Nadmieniam że nie zaznaczyłam funkcji której celem było zamknięcie firmy na stałe. Pozdrawiam Renata

  • Dzień dobry,
   sugeruję skontaktować się z pomocą Google Moja Firma (wykorzystując informacje zawarte powyżej) – to najszybszy sposób, by rozwiązać problem, jeśli zmiana w panelu Moja Firma nie daje oczekiwanych rezultatów.

   Pozdrawiam
   Seweryn

 18. PawełRuchniak

  Witam, czy jest możliwość jak można odzyskać login gmail??

 19. informacje przydatne jednak w moim przypadku okazały się kompletnie bezużyteczne nad czym mocno ubolewam.. w jaki sposób mogę poinformować Google o zgłoszeniu przeze mnie odpowiednim instytucjom o stosowaniu przez firmę praktyk monopolistycznych, działających na szkodę użytkownika?

 20. Wydaje mi się, że artykuł nie jest już aktualny.
  U mnie nie mam możliwości znalezienia opcji kontaktowych z google

 21. Witam, Nie mam dostepu do konta gmail, pamietam “mniej wiecej” haslo, do adresu przyporzadkowany jest prawidlowy numer telefonu na ktory dzoni mi sms z kodem weryfikacyjnym. W zaden mozliwy sposob dostepny w tutorialach nie moge odzyskac mojego konta. Kontaktu z google tez nie mam (nie wiem gdzie te czaty, emaile do nich..) Prosze o pomoc. TOmasz

 22. Witam,mam problem z kontem Google. Musiałem zrobić hard reset telefonu ponieważ mi się zawiesił. Po zresetowaniu i zaktualizowaniu tel rozpoczęła się konfiguracja no i stanęło na weryfikacji konta Google. Tel teściowej 3 lata temu konfigurowala tel i nie pamiętała e-maila i hasła. Po wpisaniu jej nr tel i imienia i nazwiska otrzymała kod dzieki ktoremu odzyskalismy e-mail hasło wygenerowane Nowe. Weryfikacja konta wpisuje email i hasło sprawdza dane i po chwili pojawia się komunikat ze muszę użyć jednego z kont właściciela tel

 23. Czy nadal dziala pole kontakt? W moim przypadku nie dziala, moge tylko zglosic weryfikacje, uwagi, zmiany? Czy Covid-19 cos zmieil czy to tylko ja nie wdze tych opcji? BARDZO bede wdzieczna za pomoc.

 24. Błędny adres !!!

  Dzień dobry , od kilku miesięcy usiłuje wprowadzić prawidłowy adres który jest wpisany źle w google mapy !. W przeglądarce internetowej zostały zamienione litery przy numerach .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *