Dodatkowe godziny w Google Moja Firma – nowa funkcja

Google wprowadza nową funkcjonalność na wizytówkach firm w Mapach. Teraz właściciele firm i osoby zarządzające lokalizacjami mogą ustawić godziny pracy dla konkretnych typów działań. Np. godziny dla seniora, godziny w których wydawany jest towar, czy chociażby przedziały czasowe w których obsługiwane są osoby zmotoryzowane. Więcej szczegółów poniżej.

Z powodu koronawirusa w Polsce i na świecie wiele firm zostało zmuszone do zmiany funkcjonowania. Niektóre (jak np. restauracje) zaczęły obsługiwać klientów poprzez dowożenie towaru do kupującego na miejsce. Inne, zaczęły radzić sobie w modelu „kina samochodowego”, przekazując zakupione produkty w sposób, który nie wymagał od klienta wychodzenia z pojazdu.

Dodatkowo, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wśród osób starszych, wprowadzono specjalne godziny robienia zakupów tylko dla seniorów. 

Google wprowadził niedawno możliwość wskazania w panelu Google Moja Firma różnych godzin otwarcia w zależności od typu klienta i sposobu jego obsługi. Jakie nowe zakresy czasowe pojawiły się w panelu do zarządzania wizytówkami Google?

Godziny dostaw, odbioru i dla seniora…

Oprócz standardowych godzin otwarcia, w zależności od rodzaju działalności ustawionej na wizytówce Google, do wyboru są:

  • godziny dostaw,
  • godziny dla seniora,
  • godziny w których działa kuchnia,
  • przedziały czasowe w których firma oferuje niższe ceny,
  • godziny odbioru towaru,
  • godziny jedzenia na wynos,
  • godziny późnych śniadań,
  • godziny w których obsługiwane są osoby zmotoryzowane oraz…
  • coś, co Google określa jako „dostęp”.

A jak wygląda nowa funkcja w praktyce? W wyszukiwarce Google obok standardowych godzin otwarcia na wizytówce pojawia się przycisk „Sprawdź inne godziny”:

Dodatkowe godziny otwarcia firmy na wizytówce Google w wyszukiwarce

Po kliknięciu w powyższy przycisk wyświetla się dodatkowa kategoria godzin:

Nowa kategoria godzin otwarcia na wizytówce firmy w Google

Na telefonie układ jest podobny:

Gdzie wprowadzić dodatkowe godziny otwarcia na wizytówce Google?

By skorzystać z nowej funkcji wykonaj poniższe kroki.

  1. Z zakładki Informacje w panelu Moja Firma wybierz opcję Więcej godzin.

2. Następnie wybierz typ dodatkowych godzin w których działa Twój biznes (np. Odbiór):

3. Teraz wybierz dni i godziny i na koniec kliknij Dalej:

4. W oknie podsumowującym wyświetlą się godziny, które ustawiłeś. W tym miejscu możesz zaznaczyć także kolejny rodzaj dodatkowych godzin otwarcia.

Nowe wyzwania, nowe funkcje na wizytówkach Google

Koronawirus mocno namieszał w funkcjonowaniu wielu firm. W szczególności tych z branży gastronomicznej. Umieszczenie na wizytówce Google swojej restauracji godzin odbioru na wynos, czy np. obsługi osób zmotoryzowanych pozwala poinformować klientów o „nowej rzeczywistości” i lepiej przygotować się do wizyty. Pomaga też zmniejszyć ryzyko epidemiologiczne. Pokazuje klientom, że mogą nadal korzystać z usług restauracji. W innej formule.

Google „jeśli chce, to potrafi”. Wprowadził, na skalę globalną, kilka nowych funkcji dedykowanych sytuacji związanej z covidem (jak np. specjalny typ wpisów oraz informację o tymczasowym zamknięciu). W ciągu 1-2 tygodni opracował i wdrożył na skalę światową nowe funkcjonalności… Pokazuje to (mnie w szczególności), że nowe tematy w Moja Firma z rangą wysokiego priorytetu Google potrafi wprowadzić z prędkością światła. Zakładając oczywiście, że jest to jednostka google-czasu.

Książka - Wizytówka Google - autor Seweryn Pietrucha

Jest już dostępna moja książka Wizytówka Google. Kompletny poradnik, jak utworzyć, skonfigurować i wypozycjonować lokalizację Google Moja Firma. Na 460 stronach pokazuję w czytelny i przystępny sposób, jak zarządzać lokalizacjami Google i pozyskiwać dzięki nim klientów.

Obowiązkowa pozycja dla właścicieli firm oraz marketerów internetowych.


Photo by Kris Atomic

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *