Gdzie i jak wpisać kod weryfikacyjny wizytówki Google? Poradnik

Jak i gdzie wpisać kod weryfikacyjny wizytówki Google - grafika okładkowa

Jak i gdzie wpisać kod weryfikacyjny wizytówki Google – to pytanie zadaje sobie wiele osób po tym, gdy otrzymało od Google pocztówkę z unikalnym kodem PIN. Służy on do potwierdzenia, że Twoja Firma znajduje się pod adresem, który podałeś przy rejestracji. Ten poradnik ma zadanie ułatwić Ci weryfikację Twojej wizytówki, gdy posiadasz już kod PIN. Zapraszam 🙂

Na pocztówce z kodem PIN widnieje informacja, aby przejść na stronę google.com/verifymybusiness w celu weryfikacji wizytówki. Z moich doświadczeń wynika, że ta strona niestety nie zawsze pozwala na zweryfikowanie wizytówki. Poniżej sprawdzona metoda.

 

Krok 1 – zaloguj się na Twoje konto Google

Logowanie do konta Google

Jest to bardzo ważne, abyś zalogował się na konto Google z którego dokonywałeś zgłoszenia firmy do Google. Jeśli byłeś zalogowany na swoje prywatne konto, np. mojekontoprywatne@gmail.com podczas zgłoszenia, a teraz jesteś zalogowany na konto firmowe (np. firma.abcedef@gmail.com), to zaloguj się na konto prywatne. Jest to o tyle kluczowe, że po zalogowaniu się na konto Google z którego nie zgłaszałeś wizytówki, nie zobaczysz możliwości jej weryfikacji. Może się zdarzyć, że posiadasz kilka kont prywatnych i nie pamiętasz z którego dokonywane było zgłoszenie. W takiej sytuacji – zaloguj się po prostu na każde z nich i sprawdź pod które z nich podłączona jest wizytówka Google Twojej firmy.

 

Krok 2 – zaloguj się do panelu Google Moja Firma

W tym celu wejdź na stronę https://business.google.com/manage lub w wyszukiwarce Google wpisz “Google Moja Firma” i kliknij na pierwszy link od góry.

Zrzut ekranowy wyszukiwarki Google - link do Google Moja Firma

 

Krok 3 – przejdź do wizytówki Twojej firmy

W panelu Google Moja Firma kliknij na przycisk “ZARZĄDZAJ LOKALIZACJĄ” na wizytówce, którą chcesz zweryfikować.

Zarządzaj lokalizacją w Google Moja Firma

 

Krok 5 – kliknij na “Wpisz kod” w prawym górnym rogu

Wpisz kod - Google Moja Firma

 

Krok 6 – wpisz kod i kliknij “Zatwierdź”

Zatwierdzanie kodu PIN - Google Moja Firma

 

Krok 7 – odczekaj min. 24 godziny

Po wpisaniu i zatwierdzeniu kodu, Twoja wizytówka powinna być już oznaczona jako zweryfikowana. Gratuluję! Zanim zaczniesz jednak ją uzupełniać, odczekaj min. jeden dzień. Dlaczego? Zdarzyło mi się kiedyś, w kilku przypadkach, od razu po weryfikacji wypełniać wizytówkę, co spowodowało jej zawieszenie. Warto dlatego dać chwilę całemu systemowi na “przyjęcie” nowej firmy do swojej bazy. Nie oznacza to jednak, że jeśli zaczniesz wypełniać wizytówkę danymi i grafikami, to na 100% się zawiesi. Nie, tak nie musi się zdarzyć. Po prostu jest takie ryzyko.

 

Podsumowanie

Weryfikacja wizytówki jest prosta i nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty pracy. Wykonaj powyższe 7 kroków, aby bezproblemowo zweryfiować Twoją lokalizację w Mapach Google.

Masz pytania? Napisz prosze w komentarzu poniżej.

 

 

Grafika Freepik

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *