Jak przyjąć rolę menedżera wizytówki Google? – Poradnik

Jak przyjąć rolę menedżera wizytówki Google? – Poradnik
Designed by Freepik

Menedżer wizytówki Google Moja Firma to bardzo przydatna funkcja. Zwłaszcza wtedy, gdy właściciel Firmy chce oddelegować innej osobie zadania związane z obsługą lokalizacji na Mapach Google. Najczęściej jest to aktualizacja zdjęć, odpowiadanie na opinie, czy udostępnianie wpisów na firmowej stronie Google+.

Z tego poradnika dowiesz się, jak zaakceptować zaproszenie do objęcia roli menedżera wizytówki na Mapach Google. Cały proces jest bardzo prosty i nie potrwa więcej niż 30 sekund. Do dzieła!

 

Menedżer wizytówki Google Moja Firma – jak zaakceptować zaproszenie. Poradnik

 

Jeśli obecny właściciel wizytówki Google poinformował Cię, że wyśle Ci zaproszenie do zostania menedżerem Firmy w Google Moja Firma, możesz oczekiwać informacji od Google na swojej skrzynce mailowej.

 1. Zaloguj się na swoją pocztę na koncie Google: www.mail.google.com

  Ważne: Adres e-mail poczty elektronicznej na który się logujesz, musi być identyczny z tym, na jaki zostało wysłane zaproszenie przez aktualnego właściciela wizytówki!

  Jeśli posiadasz kilka kont Google, sprawdź dokładnie na które z nich się logujesz.

 2. Odbierz wiadomość o tytule (schemat): “Nazwa konta Google Właściciela wizytówki” + “zaproponował Ci zarządzaniem kontem” + “Nazwa wizytówki na Mapach Google”. Np.:

  Jan Kowalski zaproponował Ci zarządzanie kontem XYZ.

  Poniżej przykład tytułu wiadomości na poczcie Gmail:

  Poczta Gmail Google

  Jeśli w folderze głównym, w zakładce odebrane, brak takiej wiadomości, wpisz w wyszukiwarkę na poczcie frazę “zaproponował Ci zarządzanie” i wciśnij niebieski przycisk wyszukiwania (lupka po prawej stronie).

  Wyszukiwarka poczty Gmail

  W wynikach wyszukiwania powinna pojawić się wiadomość z zaproszeniem:

  Poczta Gmail Google

  Jeśli nadal nie widać zaproszenia, poproś właściciela wizytówki, aby usunął poprzednie zaproszenie (Zakładka menedżerowe w Panelu Google Moja Firma, następnie krzyżyk przy nazwie zaproszonego użytkownika – zrzut ekranowy poniżej), a następnie wysłał zaproszenie ponownie.

  Usuwanie menedżera na wizytówce Google Moja Firma

   

 3. Po otrzymaniu wiadomości e-mail z zaproszeniem, otwórz wiadomość i kliknij na przycisk Zaakceptuj zaproszenie.

  Akceptacja zaproszenia menedzera Google Moja Firma
 4. W nowym oknie przeglądarki internetowej kliknij na ZAAKCEPTUJ.

  Zaakceptuj zaproszenie - wizytówka Google
 5.  

 6. Gotowe! Zaproszenie zostało pomyślnie zaakceptowane. Aby przejść do panelu wizytówki, kliknij w ikonę Google Moja Firma.

  Zarządzaj w Google Moja Firma
 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

2 komentarze

 1. Zaprosiłem drugą osobę do roli właściciela, dostałem potwierdzenie, że jest on współwłaścicielem. Niestety “ON” nie może zweryfikować adresu, system prosi o hasło i login. Może mieć to znaczenie – adres mail nie jest z Google. Przecież powinien mieć swoje dane do logowania. Pozdrawiam Janusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *