Jak ukryć adres na wizytówce Google? Praktyczny poradnik

Wizytówka Google Moja Firma - Ukrywanie adresu

Jak szybko ukryć dane teleadresowe na wizytówce Google? Poniżej praktyczne wskazówki, jak w kilku krokach oznaczyć w panelu Google Moja Firma adres Twojej Firmy w taki sposób, aby wyświetlał tylko miejscowość w której zlokalizowana jest Twój biznes.

Jeśli świadczysz usługę u Klienta, jesteś np. hydraulikiem, i chciałbyś posiadać wizytówkę Google na której nie będzie widoczny Twój adres to ten poradnik jest dla Ciebie. Wiele osób wykonuje zlecenia u swoich Klientów i nie chcą, aby na wizytówce Google pojawiał się ich prywatny adres. W takim sytuacji wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w panelu Google Moja Firma. Opis poniżej.

Do dzieła!

Ukrywanie adresu na wizytówce Google – kroki

 1. Zaloguj się do panelu Google Moja Firma. Jeśli nie wiesz , jak to zrobić, zobacz na stronie https://www.pierwszynamapie.pl/jak-sprawdzic-statystyki-wizytowki-google-moja-firma, jak zalogować się do panelu wizytówki.

 2.  

 3. Jeśli zarządzasz więcej niż jedną lokalizacją w panelu Google Moja Firma, kliknij na ZARZĄDZAJ LOKALIZACJĄ przy wizytówce na której chcesz ukryć adres.

 4. Wizytówka Google Moja Firma - Wybierz lokalizację

   

 5. Następnie przejdź do zakładki INFORMACJE

 6. Wizytówka Google Moja Firma - Zakładka informacje

   

 7. W kolejnym kroku kliknij na Edytuj (lub dowolny punkt na mapce) w sekcji Adres.

 8. Wizytówka Google Moja Firma - Edytuj adres

   

 9. Następnie wybierz Tak pod zdaniem Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów.

 10. Wizytówka Google Moja Firma - Usługi u klientów

   

 11. Kolejnym etapem jest ustawienie obsługiwanych lokalizacji lub promienia od Twojej Firmy, gdzie obsługujesz Klientów. W tym celu wpisz pożądaną miejscowość i kliknij Dodaj. Możesz podać kilka miejscowości. Alternatywnie ustal promień działania. Na koniec zatwierdź całość, klikając na Zapisz.

  Wskazówka: Ustawienie konkretnych miast i miejscowości nie spowoduje, że Twoja wizytówka będzie się w nich wyświetlać. Informacja o obsługiwanych lokalizacjach jest głównie dla Twoich Klientów, aby wiedzieli, że podjedziesz do ich miejscowości, aby zrealizować usługę lub produkt.

 12. Wizytówka Google Moja Firma - Obszar działania

   

 13. Na koniec pozostaje zatwierdzić wszystkie zmiany, klikając na Gotowe w lewym dolnym rogu.

 14. Wizytówka Google Moja Firma - Zatwierdzenie zmian

   

  I gotowe! Jeśli wszystkie powyższe kroki zostały poprawnie wykonane, na wizytówce Twojej Firmy w polu adresu powinna pojawić się tylko nazwa miejscowości. Masz pytania? Napisz proszę w komentarzu poniżej.

   

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

2 komentarze

 1. Nie znalazłem odpowiedniego artykuły więc pozwoliłem sobie napisać tutaj. Pozycjonuję (raczej dopiero zaczynam pełzać w pozycjonowaniu) stronę pewnego schroniska, noclegów w mojej miejscowości. Budynek mieści się przy dwóch ulicach (powiedzmy A i B). Adres korespondencyjny i “główne” wejście jest od ulicy A. Lecz tam nie ma wygodnego parkingu oraz wejścia dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z noclegu. Taki adres jest od ulicy B. I teraz pytanie: Czy jest możliwość pozostawienia głównego adresu firmy od ulicy A (tak jak jest teraz), a pinezkę (na którą kierują się nawigacje z Google) ustawić na parking od ulicy B? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *