Jak utworzyć stronę G+ dla lokalnej firmy w 2017 roku? Poradnik krok po kroku

Strona Google+ - tworzenie

Jak szybko i w prosty sposób stworzyć konto marki Google+ dla lokalnego biznesu w panelu Google Moja Firma? Po kolejnych zmianach wdrożonych niedawno w czerwcu 2017 roku przez Google, dodanie profilu Google+ do nowo zweryfikowanej wizytówki lokalnej firmy nie jest wcale łatwym zadaniem. Ani też intuicyjnym. Poniżej poradnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia strony strony Google+ dla lokalnej firmy. Zapraszam.

 

Wizytówka Google i G+… jak ogień i woda

Na przestrzeni ostatnich lat związek pomiędzy stroną G+ lokalnej firmy, a wizytówką w Mapach Google można określić jednym słowem – burzliwy. Pamiętam rok 2014, kiedy to Google+ był bardzo mocno promowaną usługą… również w przestrzeni wizytówek Google. Google+ był konieczny, by wizytówkę założyć, posiadać i edytować. A edycja łatwa nie była – należało niemal znać odpowiednią sekwencję kliknięć w Google+, aby zmienić dane na wizytówce firmy w Mapach. Szalone czasy…

Pod koniec 2015 roku rozpoczął się rozwód G+ z wizytówkami Google. Jak wyglądało to w praktyce? Na stronach lokalnych Google+ przestały być wyświetlane opinie, kategorie oraz mapa z wizytówki Google.

Trend rozwodowy Google utrzymuje nadal. Obecnie, weryfikując lokalizację w Mapach Google nie tworzy się automatycznie strona Google+. Należy ją włączyć ręcznie, jeśli ktoś takową chce posiadać. Poniżej poradnik, jak to zrobić.

 

Tworzenie lokalnej strony Google+ krok po kroku

Konta marki – to tam należy przejść, aby wybrać odpowiednią lokalizację z naszego panelu Google Moja Firma i włączyć stronę Google+. Zacznijmy jednak po kolei.

 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na konto Google, pod które podłączona jest wizytówka Google: https://accounts.google.com/signin
 2. Następnie przejdź do serwisu Google+: https://plus.google.com
 3. Dalej kliknij na swoje zdjęcie (jeśli masz ustawione) w prawym górnym rogu ekranu (strzałka nr 1), a następnie na napis Wszystkie Twoje konta marki (strzałka nr 2).
 4. Konto Google
  Przejdź do Twoich wszystkich kont marki
 5. Następnie wybierz konto dla którego chcesz utworzyć stronę Google+
 6. Konto marki Google

 7. Na koniec kliknij na Włącz Google+ po lewej stronie ekranu (strzałka nr 1) i potwierdź wciskając WŁĄCZ (strzałka nr 2). I gotowe.
 8. Jak utworzyć stronę G+ - aktywacja
  Włączanie Google+ dla lokalnej firmy

 

Uwaga!

Czasami pojawia się błąd oraz komunikat, że “nie udało się włączyć Google+ dla Twojej marki”. Należy spróbować za jakiś czas.

 

Podsumowanie

Strona Google+ dla lokalnej firmy posiada coraz mniej powodów, aby wykorzystywać ją do promocji swojego biznesu. Google oddzielając G+ od wizytówek w Mapach pokazuje, że rozłąka pomiędzy tymi dwiema usługami będzie trwała i prawdopodobnie permanentna. Powyżej opisane kroki pozwolą Ci na utworzenie strony Google+ dla dopiero co zweryfikowanej lokalizacji w Mapach Google.

 

Grafika: Flaticon

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

zmiana adresu na wizytówce Google

Jak przenieść wizytówkę Google pod nowy adres i jej nie stracić? Poradnik

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo uaktualnić adres na wizytówce Twojej firmy. Jeśli przeprowadzisz …

14 komentarzy

 1. Mamy styczeń 2018 i wygląda na to, że słowa “rozłąka pomiędzy tymi dwiema usługami będzie trwała i prawdopodobnie permanentna” były prorocze. Powyższy tutorial niestety nie pozwala już na stworzenie profilu G+ połączonego z usługą GMF – po prostu połączenie takie nie jest już możliwe…

 2. Nie mam opcji : “Wszystkie Twoje konta marki” (strzałka nr 2).
  Co zrobić?
  Oszaleć można z tym Google +.

 3. A jak połączyć istniejące już konto marki z istniejącą wizytówką w moja firma?

 4. Próbuję połączyć swoją wizytówkę hotelu z google+ ale ciągle mam komunikat, że jest to niemożliwe. Próbowałam nawet różnych przeglądarek. Czy dla usług hotelowych są jakieś ograniczenia? Czy można założyć profil w google+ nie łącząc go z wizytówka?

 5. Pojawia się niestety błąd od kilku dni, czy wiadomo ile trzeba czekać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *