Ile czeka się na kartkę pocztową z kodem weryfikacyjnym Google Moja Firma? Raport z Polski

Czas oczekiwania na kod Google

Ile czasu średnio podróżuje pocztówka Google, która zawiera kod weryfikacyjny Google? Czy zawsze przychodzi do adresata po pierwszym zgłoszeniu? I w końcu co ma wpływ na to, że kod do nas w ogóle dotrze? Zobacz dane zebrane od 21 polskich firm.

 

Kod weryfikacyjny Google Moja Firma

Jedną z form weryfikacji wizytówki firmy w Mapach Google jest tradycyjna kartka pocztowa. Zawiera ona 5-cyfrowy kod, który właściciel firmy otrzymuje od Google, a następnie wpisuje w panelu Google Moja Firma. Tym samym potwierdza, że firma faktycznie znajduje się w miejscu, które zostało podane podczas zgłoszenia do umieszczenia wizytówki w Mapach Google.

Po pomyślnej weryfikacji wizytówki, firma zostaje oficjalnie opublikowana w Google. Właściciel z kolei może edytować informacje dotyczące swojej firmy, które pojawiają się w Mapach Google, jak i korzystać z wielu ciekawych funkcji. M.in.:

 

Kartka z kodem weryfikacyjnym Google – jak długo się na nią czeka?

Ponieważ kartki weryfikacyjne Google przychodziły do zakładanych firm w różnych odstępach czasowych, postanowiłem to zmierzyć. Od października 2015 roku zapisywałem datę wysłania zgłoszenia, datę otrzymania kartki oraz samą liczbę wysłanych zgłoszeń, jak również informację, czy była to wizytówka nowa, czy taka, która widniała w Mapach Google, ale nie była zweryfikowana. Próba badana: 21 firm z całego terenu Polski. Wyniki poniżej.

Średni czas oczekiwania na kartkę z kodem weryfikacyjnym od Google: 14 – 15 dni

Średni czas oczekiwania dla nowych wizytówek: 13 dni

Średni czas oczekiwania dla już opublikowanych, niezweryfikowanych wizytówek: 16 – 17 dni

Najkrótszy czas oczekiwania: 6 dni

Najdłuższy czas oczekiwania: 38 dni

W dwóch przypadkach kod w ogóle nie dotarł.

 

Czasy oczekiwania na pocztówkę z kodem Google dla poszczególnych firm:

Numer porządkowy firmyLiczba dni po których dotarł kod PIN GoogleLiczba próśb o kodWiek wizytówki
Firma 1 91Nowa
Firma 2151Nowa
Firma 3211Nowa
Firma 4nie dotarł2Nowa
Firma 5111Nowa
Firma 6381Przejęcie
Firma 7211Przejęcie
Firma 891Przejęcie
Firma 9211Przejęcie
Firma 10102Przejęcie
Firma 11121Przejęcie
Firma 12
181Nowa
Firma 13141Przejęcie
Firma 14161Nowa
Firma 15131Nowa
Firma 1671Przejęcie
Firma 17191Przejęcie
Firma 18131Nowa
Firma 1991Nowa
Firma 2061Nowa
Firma 21nie dotarł
2Przejęcie

 

Kiedy nie wysyłać prośby o kod Google?

Okresy w których odradzam wysyłkę kartek weryfikacyjnych Google to czas głównych świąt w Polsce – Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. Naturalnie, liczba wysyłanych kartek w tych okresach jest ponadstandardowa. Poczta ma pełne ręce pracy. A to zwiększa prawdopodobieństwo, że któraś z kartek (np. ta Twoja z kodem Google :)) opóźni się lub w ogóle zaginie.

 

Podsumowanie

Weryfikacja wizytówki Google przy pomocy kartki pocztowej umożliwia pełne zarządzanie lokalizacją w panelu Google Moja Firma. Średnio poczekasz ok. 14-15 dni na listonosza z pocztówką od Google. Wysyłając zgłoszenie o kod, warto unikać okresów świątecznych, kiedy to poczta jest przeładowana. Wraz z pojawieniem się nowych zbadanych firm, uaktualnię dane w tym wpisie – pozwoli to na wyciągnięcie jeszcze bardziej obiektywnych średnich czasów oczekiwania.

A jak długo Ty czekałeś na swoją pocztówkę z kodem weryfikacyjnym? Napisz proszę w komentarzu poniżej.

 

Grafika: Flaticon

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

8 komentarzy

  1. Mam pytanie, troche po błądziłam tworząc lokalizacje na googl, i wysłałąm 2 kartki (jakos google stworzyło mi 2 konta) o tej samej nazwie i znów pech chciał ze zarejestrować oba kody i teraz google mówi mi ze mam duplikat, – Jak mozna wyprostowac tę sytuacje?

  2. U mnie w dla nowej lokalizacji 18 dzień i nic nie przychodzi :/

  3. Witam. Po zalogowaniu do GMF widnieje informacja, że wysłano do mnie kartkę z kodem w dniu 8.10.2019. Obecnie mamy 19.11.2019 i nadal kartki brak. Moja firma zlokalizowana jest w budynku mieszczącym kilkanaście innych podmiotów, na stałe jest ochroniarz przyjmujący pocztę. Jest to już moja druga prośba o przysłanie kodu. Czy mogę prosić o poradę co zrobić w takiej sytuacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *