Nowość! Wpisy na stronach internetowych z Google Moja Firma

Google oficjalnie wyświetla wpisy z wizytówki Google na stronach utworzonych w panelu Google Moja Firma.

Google powoli nas już przyzwyczaił do tego, że co kilka tygodni wprowadza jakąś nowość. Lub zmianę. Nie inaczej jest i teraz. W najnowszym komunikacie opublikowanym przez Allyson z działu Google Moja Firma możesz przeczytać, że wpisy Google są teraz również widoczne na stronach utworzonych w panelu wizytówki Google.

 

Na czym polega nowa funkcja?

Lokalne firmy, które nie posiadają swojej strony internetowej, mogą utworzyć prostą witrynę w specjalnym kreatorze w panelu Google Moja FirmaStrona zostanie automatycznie uzupełniona danymi oraz zdjęciami zamieszczonymi na wizytówce firmy w Mapach Google.

Jednocześnie, w połowie 2017 roku pojawiła się opcja wpisów na wizytówce GoogleDzięki niej, jako właściciel firmy (lub osoba zarządzająca wizytówką w Mapach Google) możesz tworzyć wpisy podobne do tych na Facebooku. Nowa funkcja polega na tym, że wpisy są teraz również widoczne na stronach wygenerowanych z panelu wizytówki Google Moja Firma.

 

Wpisy na stronach Google Moja Firma

Poniżej widzisz zrzut ekranowy ze strony internetowej (z wizytówki Google), która zawiera 3 najnowsze wpisy Google. Posty pojawiają się w górnej części witryny, w sekcji nazwanej Aktualizacje. Pod wpisami znajduje się przycisk WYŚWIETL WSZYSTKO, który przenosi do listy wszystkich wpisów w wyszukiwarce Google. Posty są widoczne zarówno na komputerze, jak i na smartfonie.

Kliknij, aby powiększyć.

Wpisy na stronie Google Moja Frma

 

Powyższa strona w wersji online: http://hotel-eszi.business.site

 

Wpisy – widoczność, wykorzystanie

Przygotowując ten artykuł, przejrzałem ponad setkę różnych lokalizacji (wizytówek firm) w Mapach Google. Różne miasta, różne branże. Wniosek, jaki mi się nasuwa – a w zasadzie dwa – to, że nadal wiele firm nie kontroluje tego, co się pojawia o ich biznesie w Google. Z tych, które kontrolę mają, bardzo niewiele wykorzystuje funkcję wpisów Google. Powiedziałbym, że może 1 na 10. A nawet mniej.

Jeśli popatrzysz na całe branże i niewielki procent wykorzystania potencjału, jaki daje lokalizacja w Mapach Google, możesz dojść do konkluzji, że mamy co nadrabiać. Z drugiej jednak strony, jeśli prowadzisz firmę lokalną lub jesteś odpowiedzialny za jej marketing to jest to całkiem dobra informacja. Mniejsza konkurencja (w Google) to większe szanse dla Ciebie. By być bardziej widocznym. By docierać z lepszymi (lub często jakimikolwiek) komunikatami skierowanymi do Twojej grupy docelowej. I w końcu – by pozyskiwać lokalnych klientów z internetu.

 

Photo by Jens Kreuter on Unsplash

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

zmiana adresu na wizytówce Google

Jak przenieść wizytówkę Google pod nowy adres i jej nie stracić? Poradnik

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo uaktualnić adres na wizytówce Twojej firmy. Jeśli przeprowadzisz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *