Jak usunąć zdjęcia z Twojej wizytówki Google dodane przez innych? Porady

Usuwanie zdjęcia z wizytówki Google - grafika do wpisu

Jako właściciel firmy jesteś Panem swojej wizytówki w Mapach Google. To znaczy – powinieneś być! Dodajesz wówczas zdjęcia do poszczególnych kategorii w panelu Google Moja Firma (tak nazywa się “centrum sterowania” Twoją wizytówką Google). Tak, by godnie i wiernie prezentowały Twój lokalny biznes. Co jednak w sytuacji, gdy inny użytkownik dodał do Twojej wizytówki w Google zdjęcie z którego nie jesteś dumny? Odpowiedź na to, jak usuwać takie fotografie w dalszej części artykułu. Zapraszam 🙂

 

W jaki sposób użytkownicy Map Google zamieszczają zdjęcia na wizytówkach firm?

Bardzo prosto. Bez względu na to, czy korzystają ze smartfona czy też tradycyjnie – komputera, mogą zamieścić fotografie. Poprzez Mapy Google. Na wizytówce każdej z firm znajduje się przycisk Dodaj zdjęcie. I to on, jak nietrudno się domyślić, umożliwia wysyłanie zdjęć na Twoją wizytówkę Google. Poniżej zrzut ekranowy z Map Google z naszym bohaterem:

 

Przycisk "Dodaj zdjęcie" - wizytówka Google

 

Zawsze, z uporem maniaka, zachęcam właścicieli firm, Ciebie również, by zdjęcia dodawali w pierwszej kolejności w swoim panelu wizytówki Google Moja Firma. Do wszystkich możliwych kategorii! Dzięki temu, w dużej mierze, potencjalny klient doświadczy fotografii na których właścicielowi zależy. I nad którymi ma kontrolę. I które należycie reprezentują jego firmę. To podstawa.

 

Jak usunąć fotografie z wizytówki w Mapach Google zamieszczone przez innych użytkowników?

1. Kliknij w Mapach Google na zdjęcie, które chcesz zgłosić do usunięcia (musisz posiadać konto Google i być zalogowanym).

2. W lewym górnym rogu ekranu kliknij na 3 kropki w pionie:

Menu zdjęcia na wizytówce Google

 

3. Dalej, kliknij na Zgłoś problem:

Zgłoś problem - przycisk

 

4. W sekcji Dlaczego zgłaszasz to zdjęcie? zaznacz odpowiednie kryterium. Możesz zaznaczyć tylko jedną z pozycji. Jeśli dwie lub więcej mają zastosowanie, wybierz tę, która najbardziej odzwierciedla Twoją sytuację.

Przyczyna zgłoszenia zdjęcia

 

5. Wpisz adres e-mail, którym posługujesz się na co dzień.

Adres email - pole do uzupełnienia

 

6. Na koniec zaznacz kwadracik, by potwierdzić, że jesteś Ziemianinem 🙂 i kliknij Prześlij.

Weryfikacja Captcha i przycisk Prześlij

 

Gotowe. Twoje zgłoszenie zostało wysłane. Teraz musisz poczekać na odpowiedź Google. Jeśli będzie twierdząca, fotografia zniknie z Twojej wizytówki Google. Jeśli nie… spróbuj raz jeszcze. Tam też pracują ludzie. Czasami dochodzi “element ludzki”, który z natury jest subiektywny. Jeden pracownik Google może stwierdzić, że zdjęcie nie narusza regulaminu, a inny już tak. Świat należy do konsekwentnych.

 

Podsumowanie

Twoje zdjęcia na wizytówce firmy w Google to skarb. Nie, nie chodzi o to, by je zakopywać! Wręcz przeciwnie. Ty jako właściciel firmy masz możliwość (a ja twierdzę, że wręcz obowiązek wobec samego siebie), by jak najlepiej swój biznes pokazać. Żaden z Twoich klientów nie zrobi tego tak dobrze, jak Ty. A jeśli już trafi się zdjęcie – dodane przez użytkownika Map Google – które nie ma związku z Twoją działalnością (lub narusza któryś z punktów regulaminu), zgłoś je do usunięcia. W tym celu skorzystaj z mojego poradnika powyżej. Powodzenia!

Masz pytanie dotyczące fotografii na wizytówkach firm w Google? Napisz proszę w komentarzu poniżej 🙂

Grafika Flaticon

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Dodawanie nowego użytkownika do wizytówki firmy w Google

Jak nadać uprawnienia menedżera wizytówki Google? – Poradnik

[Aktualizacja artykułu z 2016 roku] Z tego poradnika dowiesz się, jak w ciągu 1 minuty …

8 komentarzy

 1. Super artykuł, dziś korzystałem z tej opcji:)

 2. artykuł pomocny. tylko polityka google jest do du** ja jako właściciel firmy nie mogę sam decydować o tym jakie zdjęcie mają się wyświetlać na mojej wizytówce. nie mogę tego pojąć, bo trochę jest to żałosne. mogli chociaż wprowadzić akceptację. ktoś dodaje fotkę u mnie się wyświetla i sam stwierdzam czy mi się podoba czy nie i albo akceptuje i się wyświetla albo odrzucam. google ah google, kiedy wy zmądrzejecie.

  • @elokw
   Zgadza się, systemowi Google’a daleko do doskonałości. Plus jest taki, że dodając wiele własnych zdjęć można “zepchnąć” zdjęcia dodane przez innych na dalszy plan – zyskując czas na ich zgłoszenie i usunięcie.

   S.

 3. Hej. Jak usunąć zdjęcia z wizytówki Moja Firma ?

  Olga

 4. Cześć, widzę, że niektóre firmy mają swoje zdjęcia pogrupowane w kategorie np. z zewnątrz, z wewnątrz, od właściciela itp. też chcę pogrupować w ten sposób zdjęcia. Czy jest to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *