Google wprowadza wideo do wpisów na wizytówkach lokalnych firm

Wpisy wideo w Google Moja Firma

Ewolucji wizytówek Google ciąg dalszy. Od teraz wpisy publikowane w lokalizacjach Google Moja Firma akceptują również materiały wideo! Zobacz poniżej dostępne formaty oraz przykłady!

Najpierw zdjęcia, teraz filmy – nowe funkcje na wizytówce firmy w Google

W czerwcu 2017 roku Google oficjalnie wprowadził opcję zamieszczania wpisów bezpośrednio na wizytówkach lokalnych firm

Standardowo, tworzone posty oprócz tekstu i przycisku nawołującego do działania (CTA) posiadały (i nadal posiadają) możliwość dołączenia zdjęcia, bądź grafiki. Poniżej przykład wpisu na wizytówce lokalnej firmy.

Wpis Google na smartfonie

 

W tym tygodniu Google rozszerzył wpisy o treści wideo. Oznacza to, że użytkownik może odtworzyć klip wideo bezpośrednio w opublikowanym wpisie. Tak wygląda to w praktyce:

Zrzut ekranowy wpis wideo na wizytówce firmy w Google

 

Po kliknięciu w miniaturkę wideo we wpisie, użytkownikowi wyświetla się większe okno wraz z filmem z wyciszonym dźwiękiem:

Zrzut ekranowy wpisu wideo na wizytówce firmy

 

Aby zobaczyć powyższy wpis na żywo, kliknij tutaj: https://goo.gl/posts/MdbKN

Wytyczne do filmów – waga, formaty

Google akceptuje następujące formaty wideo we wpisach (całkiem sporo, swoją drogą):

  • avi,
  • mp4,
  • mov,
  • flv,
  • wmv,
  • mpg,
  • m4v,
  • mkv,
  • m2ts,
  • mts.

Maksymalny rozmiar pliku wideo wynosi 100 MB – czyli tyle samo, co w przypadku filmów zamieszczanych bezpośrednio na wizytówce Google

Jak zamieścić wpis wideo na wizytówce Google?

To bardzo proste. Tworzenie postu zawierającego film nie różni się niczym od zamieszczania wpisu posiadającego grafikę. Najpierw w panelu Google Moja Firma przejdź do sekcji Wpisy, a następnie kliknij w okienko tworzenia nowego wpisu.

W polu do umieszczenia grafiki, teraz znajduje się również informacja o wideo – “Wyróżnij swój wpis, dzięki zdjęciu lub filmowi”. Dalej uzupełnij pozostałe informacje we wpisie – treść i przycisk. Na koniec kliknij na Opublikuj.

Firma lokalna w internecie i wideo

Filmy to świetna forma promowania lokalnego biznesu. Zresztą nie tylko lokalnego. Każdego. Wystarczy, że spojrzysz na siebie i przypomnisz sobie, ile materiałów wideo skonsumowałeś w ostatnim czasie. Czy to na YouTubie, czy na Facebooku. Wideo angażuje. Do kości.

Jeśli tworzysz wpis wideo na wizytówce Google, o którym przed chwilą przeczytałeś, oznacza to, że posiadasz film. Zrób z niego maksymalny użytek. Zamieść go bezpośrednio na wizytówce Google (sekcja Wideo w Zdjęciach), na kanale firmy na YouTubie, na stronach firmowych – Facebook, Linkedin – oraz na Instagramie. Nie kiś swojego filmu na dysku komputera. Jeśli jest dobry, pokaż go swoim potencjalnym klientom. Przeczytaj również wpis Jak wykorzystać potęgę treści wizualnych w lokalnej firmie? Poradnik 

 

Photo by Jakob Owens on Unsplash

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

zmiana adresu na wizytówce Google

Jak przenieść wizytówkę Google pod nowy adres i jej nie stracić? Poradnik

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo uaktualnić adres na wizytówce Twojej firmy. Jeśli przeprowadzisz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *