Zakładka z usługami na wizytówce Google – nowa funkcja!

Zakładka z usługami na wizytówce Google

W USA oraz kilku innych anglojęzycznych krajach ta funkcja dostępna była już od 9 kwietnia 2018. Teraz, po czterech miesiącach, dostępna jest również w Polsce. Nowa opcja umożliwia wpisanie listy usług, które świadczy Twoja firma. Dodatkowo, możesz zamieścić do nich opisy. Zobacz poniżej, jak wykorzystać nowe możliwości zakładki z usługami na wizytówce Google w swojej firmie.

 

Usługi na wizytówce firmy w Google

Nowa funkcja dla lokalizacji firmy w Google dostępna jest (na razie) tylko na urządzeniach mobilnych. Jest ona rozwinięciem innej opcji, która skierowana była dla restauracji i miejsc oferujących jedzenie. Oryginalnie służyła do zamieszczenia menu prezentującego listę potraw, ich opis oraz ceny. Google postanowił rozwinąć tę funkcję i zaadoptował ją dla wizytówek firm usługowych. Jak widać na poniższym zrzucie ekranowym, zakładka dla firmy usługowej (mojej) zamiast nosić nazwę Usługi oraz odpowiednią ikonę, nadal wyświetla się z napisem dedykowanym gastronomii Menu oraz symbolem noża i łyżki 🙂

Wizytówka firmy w aplikacji Map Google na urządzeniu mobilnych z nową zakładką usługową:

Wizytówka firmy w aplikacji Google Maps
Przycisk do zakładki z usługami (nadal z ikoną gastronomiczną).

 

A tak wygląda zakładka po rozwinięciu:

Zakładka usługowa na wizytówkach Google
Sekcje, produkty i ich opisy są teraz dostępna w mobilnej wersji wizytówek Googel

 

Sekcje, produkty, opisy i ceny

Do zakładki z usługami możesz dodać główne działy Twojej oferty zwane sekcjami. Na przykład:

Naprawa laptopów
Naprawa telefonów komórkowych
Naprawa tabletów

 

W ramach sekcji możesz z kolei dodać nazwę produktu (usługi), jego opis oraz cenę. Na przykład (dla sekcji naprawa laptopów):

Wymiana procesora – 300 zł
Usługa polega na profesjonalnej wymianie procesora w laptopie każdego typu. Czas realizacji: do 5 dni roboczych.

 

Długości nazw i opisów

Nazwa sekcji oraz produktu musi się zmieścić w 140 znakach. Z kolei na opis masz do dyspozycji aż 1000 znaków. To dużo. Warto to wykorzystać. Pamiętaj tylko, że opis musi być unikalny (żadnego kopiowania ze strony internetowej).

 

Uzupełnianie i edycja treści w zakładce ofertowej

Wszystko odbywa się jak zwykle w panelu Google Moja Firma. To Twoje centrum sterowania wizytówką firmy. Aby przejść do sekcji z usługami, wybierz zakładkę Informacje, a następnie kliknij Usługi:

Panel Google Moja Firma - usługi

 


Następnie uzupełnij nazwę sekcji i produktu oraz dodaj opis. Możesz również podać cenę produktu (ale nie musisz). Na koniec kliknij na
Dodaj.
(kliknij, by powiększyć obraz poniżej):

Dodaj ofertę swojej firmy na wizytówce Google

 

Co sądzę o nowej funkcji?

Ciekawa. Google po raz kolejny pokazuje, że chce zatrzymać Twojego potencjalnego klienta na wizytówce Twojej firmy. Nowa opcja przypomina zakładkę z usługami na stronach firmowych na Facebooku. Pewne jest to, że więcej wartościowej i unikalnej treści na wizytówce firmy w Google będzie miało pozytywny wpływ na to, jak biznes jest postrzegany przez  potencjalnych klientów oraz algorytmy Google.

 

Photo by Fancycrave on Unsplash

 

About Seweryn Pietrucha

Na co dzień pomaga lokalnym Firmom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzy strategie oraz kampanie marketingowe. Zarówno dla biznesów posiadających pojedynczą lokalizację jak i firm wielodziałowych.

Sprawdź również

Jak dodać wizytówkę firmy w Google z zaplanowaną datą otwarcia w przyszłości? Nowość

Google ogłosił, że zezwala na tworzenie wizytówek dla firm, które otworzą się dopiero w przyszłości. …

2 komentarze

  1. Panie Sewerynie znowu robi Pan apetyt na ciekawą funkcję, a u mnie w wizytówce brak. 😊

    • @Radek
      Dostępność nowej funkcji uzależniona jest od wybranych kategorii. Jeśli te ustawione aktualnie w panelu Moja Firma nie kwalifikują się według Google, jako usługowe, opcja najprawdopodobniej nie będzie widoczna.

      S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *